Adresa

Studio Gold,
Floriánská 665, Kladno

Kontakty

+420 777 537 377
info@studiogold.cz

Otevírací doba

podle objednání
pondělí - pátek

Studio GOLD

Tipy pro krásnou pleť

Snad každý bych chtěl znát jednoduchý způsob, jak mít krásnou a jasnou pleť, na které nejsou k nalezení žádné vrásky. Je však obtížné najít nějaký trik, který opravdu funguje. Ženy i muži všech věků často trpí na akné, mají problematickou pleť a vrásky. Pokud však chcete mít krásnou pleť, tak jí můžete dosáhnout pravidelným čištěním a používáním produktů, které vyhovují potřebám vaší pleti.

 1. Každý večer se nezapomeňte důkladně odlíčit 

Čištění pleti by se mělo stát stejně pravidelné jako čištění zubů. Během dne, ale i noci, kdy spíte, je vaše pleť zatěžována vnějšími faktory. Čištění vám pomůže z pleti odstranit prach, denní líčení a odumřelé buňky. Umožníte tak pleti dýchat, regenerovat a uzdravit se. 

 1. Pijte každý den ideálně 2 litry vody 

 Pro vaše zdraví je velmi důležité pít dostatek vody. Věděli jste však, že dostatečný příjem vody je taky důležitý pro jemnou pleť? Nedostatečný příjem vody se totiž okamžitě projeví právě na vaší pleti. Dehydratace vede k vysušené pleti, která je načervenalá, svědí a je napnutá. Celkově se pak cítíte nepříjemně. Tento problém se však dá jednoduše vyřešit pitím denně o několik sklenic více. 

 1. SPF faktor 

Když jdete na sluníčko, vždy mějte na své pleti ochrany SPF faktor, sluníčko totiž způsobuje pigmentové skvrny a jizvy po akné. 

 1. Spěte alespoň 8 hodin denně 

Během spánku se vaše tělo pročišťuje a obnovuje. To zahrnuje i vaši pleť. Pokud máte nedostatek spánku, tak vaše tělo vylučuje příliš mnoho kortizolu (který poškozuje vaši pleť a narušuje její hladkost) a nevylučuje dostatek růstového hormonu (který obnovuje vaši pleť). Dopřejte si dostatečný spánek a dejte tak vaší pleti čas na obnovu. 

 1. Používejte retinoidy pro hladkou pleť bez vrásek a akné 

 Vitamín A je důležitý pro uzdravení a uchování hladké pleti. V dnešní době si můžete koupit speciální krémy, z kterých vaše pleť získá retinoidy – látky velmi podobné vitamínu A. Jedná se o několik málo produktů na trhu, které jsou opravdu osvědčené pro hojení pleti po akné, vyhlazení vrásek a celkové zlepšení vzhledu pleti. 

 1. Niacinamide obsažený v produktech čistí pokožku 

Má protizánětlivý účinek, redukuje začervenání a podráždění pokožky. Zpomaluje rychlost tvorby kožního mazu a urychluje obměnu pokožky na buněčné úrovni. Zabraňuje ucpání pórů, které může být příčinou vzniku akné. Navíc minimalizuje hyperpigmentaci a stimuluje produkci kolagenu. 

 1. Nezapomeňte svou pleť dostatečně hydratovat 

Pleť vlivem stárnutí přestává produkovat dostatečné množství přirozeného tuku a také ztrácí schopnost udržet si vodu. A výsledkem jsou vrásky, ztráta elasticity, suchost a drsný povrch. Tomu byste se měla vyvarovat dostatečnou hydratací pleti večer i ráno. Zvolte nejlépe krém s ochranným faktorem, který vás zároveň ochrání před paprsky slunce, které proces stárnutí urychlují. 

 1. Pravidelně si měňte povlečení a mějte speciální ručník na pleť 

Na povlaku od polštáře se hromadí bakterie, které Vaší pleti vůbec neprospívají, proto byste měla každý týden povlečení měnit, abyste si nepěstovala půdu pro akné. Také byste měla mít svůj vlastní ručník na obličej a dodržovat tak hygienu. 

 1. Jednou v týdnu si dopřejte pleťovou masku 
 1. Každých 14 dní použijte peeling na odstranění odumřelých buněk 
 1. Používejte kvalitní produkty z kosmetiky 

Na drogerii zapomeňte! Neobsahuje aktivní látky a tak nemá žádný efekt na pleti.