Adresa

Studio Gold,
Floriánská 665, Kladno

Kontakty

+420 777 537 377
info@studiogold.cz

Otevírací doba

podle objednání
pondělí - pátek

Jak vybrat správný kolagen

Že má být strava naší medicínou hlásal už známý antický lékař Hippokratés. Bohužel však nežil v dnešní době, která je kvalitou i složením stravy s tou jeho nesrovnatelná. Nadužívání agrochemie a průmyslových hnojiv má za následek, že konzumujeme potraviny, které neobsahují živiny, ale jen prázdné kalorie. Zakladatelka firmy Medaprex a vystudovaná odbornice Anna Brandejs dlouho nemohla najít dostatečně kvalitní a účinné doplňky stravy, které by chybějící vitaminy v jídle nahradily. Po vybudování úspěšné kliniky estetické medicíny tak začala pracovat na vývoji doplňků stravy, kterým dokonce propůjčila i své jméno.

Kolagenů je v současnosti na trhu spousta. Jak se v takovém množství zorientovat a vybrat ten nejlepší?

Kolagenové šílenství vzniklo někdy před 12 lety, kdy japonští vědci přišli nato, že když se molekula kolagenu enzymaticky naštěpí (rozbourá na menší části zvané kolagenové peptidy) a vnitřně užívá, dokáže zlepšit stav kloubů a svalů. Firmy se tedy začali předhánět ve výrobě kolagenu a začali ho nabízet na vše i na pleť. A právě tady je ten háček. V lidském těle se nachází několik desítek různých typu kolagenu. Například v chrupavce kloubů se nachází převážně kolagen typu 2 a ten se do doplňků stravy získává z drůbežích skeletů, protože právě ty jsou jeho nejhojnějším zdrojem. Lidské svaly a cévy obsahují převážně kolagen typu 3. Tento typ kolagenu se vyrábí ze zbytků při zpracování hovězího masa. Lidská kůže obsahuje z více než 80% kolagen typu 1, jeho zdrojem jsou rybí kůže a šupiny. Takže když si vyberete kolagen typu 2, nebo 3, tak možná pomůžete svým kloubům a svalům, ale pro účel zlepšení pleti jsou to vyhozené peníze. Vždy si vybírejte 100% čistý dobře hydrolyzovaný kolagen typu 1 z ryb, jen tak budete mít radost z výsledků v podobě mladší kůže.

Jaká forma je pro tělo nejpřijatelnější? Na trhu se neprodávají totiž pouze tobolky, ale také prášky k rozmíchání ve vodě a tak podobně.

Forma doplňku stravy, a to, jestli je v tekutém, práškovém, nebo ve formě tobolky, má nulový vliv na vstřebatelnost, využitelnost, nebo účinnost kolagenu. Tobolky jsou však většinou tou nejčistší formou bez nežádoucích chemických látek tak, jak je to u našeho Collagen +11 by Anna Brandejs.

Jak mít jistotu, že kupuji 100% čistý a účinný kolagen?

Jedině tak, že se podíváte na web stránky daného produktu, nebo se zeptáte výrobce. Výrobci 100% čistého kolagenu to, že mají 100% čistotu kolagenu bez zbytků toxinů, purinů, antibiotik či tuku, na svých stránkách uvádějí a můžou to i doložit certifikátem.

Který z nich je nejvhodnější na zlepšení pleti?

Když chcete vidět výsledky v podobě pevnější a hladší pleti, tak kupujte jedině rybí kolagen typu 1, 100% čistý, a dobře hydrolyzovaný. Velká výhoda je, když v doplňku stravy jsou i jiné látky na podporu pleti, například vitamín C, nebo skvělá patentovaná látka CeramosidyTM– to jsou tuky z pšenice, které mají taky famózní účinky na pleť a účinkují ještě rychleji než kolagen.

Která žena by o užívání kolagenu měla začít přemýšlet?

Kolagen tvoří až 80% střední části kůže a dává kůži spolu s elastinem a kyselinou hyaluronovou jakousi výztuž, objem a pružnost. Vlastní schopnost tvorby kolagenu se začíná po 20. roku života snižovat o 1-1,5%, po 30 roku už o 20 – 25% a po padesátce je to často i o 40% a méně. Když k tomu připočteme sluneční záření, psychický stres, znečištěný vzduch a nedokonalou stravu – to vše brzdí tvorbu kolagenu v kůži ještě víc. Takže jako prevenci doporučuji brát už po 20 roku života, po 30 roku života je to ještě důležitější. Navíc naše klientky hlásí nejen zlepšení kůže, ale i nehtů a vlasů.

Za jak dlouho uvidí výsledky a jaké konkrétně?

 Aby se kolagen, a to i ten nejkvalitnější projevil v podobě krásnější a mladší kůže a pleti, je zapotřebí 2 až 3 měsíce. V případě, že daný doplněk stravy obsahuje i množství dalších přídavných látek jako jsou minerály, vitamíny a extrakty z rostlin je možné vidět zlepšení pleti i dřív cca za 1-2 měsíce.

Váš doplněk stravy Collagen +11, jak už název napovídá, obsahuje dalších 11 silných účinných látek pro prevenci stárnutí pleti a omlazení pleti. Jaké konkrétně a proč?

Navíc Collagen +11 obsahuje i patentovanou látku CeramosidyTM a ta je v mnoha ohledech minimálně tak dobrá a účinná na zlepšení pleti jako kolagen sám. Navíc CeramosidyTM účinkují dřív, takže první výsledky na zlepšení pleti při užívání našeho doplňku hlásí uživatelky už po 3-4 týdnech. Vynikající vliv na pleť má i extrakt z granátového jablka, který chrání kůži před volnými radikály. Máme tam i kyselinu hyaluronovou, velkou dávku vitamínu D, lykopen a podobně. Látky jsou vybrané tak, aby dohromady měli silnější synergický účinek a pleť byla lépe hydratovaná, elastická, hladší a pevnější.